هشت شغل پرطرفدار درغواصی

هشت شغل پرطرفدار درغواصی

غواصی به عنوان یکی هیجان انگیزترین و درعین حال سخت‌‌ترین مشاغل در حوزه آب تعریف می‌‌شود. این شغل به عنوان فن شناوری و فعالیت کردن در زیر آب با وسایل تنفس مصنوعی (اسکوبا)، یکی از مشاغل پرطرفدار در دنیاست که در حوزه‌های تفریحی، صنعتی، پژوهشی و نظامی در زیر دریا، رودخانه، دریاچه‌ها و سدها کاربرد دارد. با وجود اینکه تنفس زیر آب با استفاده از هوای فشرده مهارتی جالب است، اما این فقط کافی نیست!برای آشنایی بیشتر با وظایف و موقعیت این شغل با ما همراه باشید. متقاضیان استخدام در شغل غواصی بعد از گذارندن دوره‌‌های غواصی مطابق با استانداردهای  جهانی غواصی می‌‌توانند با گذارندن دوره‌‌های اختصاصی در رشته خود به صورت حرفه ای در یکی از مراکز مربوط  مشغول به کار شوند. 

دراین مقاله درباره هشت شغل محبوب درغواصی تفریحی شرح داده میشود.لیست شامل مشاغل غواصی زیرکه فقط با آموزش، کسب تجربه مفید، تلاش، صبر و تجربه قابل دستیابی هستند.

1 مربی آموزش غواصی و راهنمای غواص (Dive instructor)

بعد از گرفتن گواهینامه مربی گری غواصی شما قادر به آموزش دوره های غواصی ازمبتدی تا حرفه ای هستید ، این یکی از بهترین راه ها برای فرار از زندگی اداری و شهری است. پس ازاین شما نیاز دارید در یک شهر ساحلی زندگی کنید و یا برای زندگی حرفه ای خود به این نقاط درسفرباشید.دوستان زیادی با ملیت ها و فرهنگ های مختلفی پیدا خواهید نمود، کار روزمره شما آموزش افراد همسو شدن با چالش ها و هیجانات افراد جدید است و تجربیاتی خواهید داشت که تا آخرعمر به یاد خواهد دارید.

بخش دیگرشغل یک غواص حرفه ای راهنمایی کردن و برنامه ریزی برای دیگرغواصان آموزش دیده دردایوسایت های محلی است که برای اینکارعلاوه بر دارا بودن مدرک مربی گری یا حداقل دایومستری نیازبه تجربه بالا در دایوسایت های محلی نیاز دارید، پس درنتیجه برای این شغل باید تمامی دایوسایت های منطقه خود را با جزئیات بشناسید.

آیا درمورد چگونگی دوره مربی گری غواصی و یا دوره دایومستر سوالی دارید؟میتوانید از طریق لینک یا تماس اطلاعات مورد نظر خود را کسب کنید.

2 صاحب یا مدیرمرکزغواصی (Dive Center Manager)

مدیریت دراین مراکز به بخش هایی مثل: فروش تجهیزات غواصی،معرفی دوره ها و فعالیت های غواصی، پشتیبانی فنی و تمامی مسائل مربوط به یک مرکز آموزشی تشکیل میشود.قطعا بازهم تجربه دربازاریابی و فروش در صنعت غواصی بسیارارزشمند است زیرا بسیاری ازعملیات های غواصی توسط افراد با تجربه انجام می شود که عاشق غواصی هستند ، اما آنها ، کارشناسان بازاریابی PPC یا طراحی خرده فروشی نیستند. اگرعلاقه مند به غواصی غواصی هستید هنوز یک مربی غواصی نیستید پیشنهاد جالب برای شما مدیریت، معاونت ویا کاردرهربخش یک مرکز غواصی می تواند مکانی عالی برای شروع باشد.

3 کاپیتان و لیدر یک کشتی غواصی (Captain & Boat Leader)

بسیاری از بهترین سایتهای غواصی درجهان فقط با قایق قابل دسترسی هستند ، بنابراین  نیاز به افرادی با تجربه مسلط به سایت های غواصی  تحت عنوان کاپیتان قایق و کشتی های نیاز است.همین طوریک مربی غواصی به عنوان لیدروسرپرست درکشتی غواصی که نقطه میانی بین کاپیتان،دایوسنتر، غواصان ومربیان حاضر روی کشتی باشد.

4 غواصان ایمنی محیط (Public safety Divers)

از آنجا که PADI روی غواص های تفریحی تمرکز دارد ، اما مشاغل غواصی صنعتی و گاهی نظامی را از دست ندهید  با این وجود می توانید در برخی مراکز غواصی PADI مشغول به کار شوید.اما چگونه؟

سازمان های اجرای قانون برای انجام تحقیقات درحوادث زیر آب و بازیابی شواهد وگاهی اجساد (متاسفانه) به غواصان بسیار آموزش دیده احتیاج دارند. دوره غواصی ایمنی محیط PADI ، نحوه کار با صحنه ، ارتباطات ، اسناد و مدارک و سایر مهارتهای کلیدی لازم برای پیوستن به تیم غواصی امداد و نجات به شما آموزش می دهد. اگر فرصتی برای همکاری با مقامات محلی دارید و بخشی از تیم امداد و نجات غواصی هستید ، یا غواصی جستجو و بازیابی را انجام دهید و حتی ممکن است تحقیقات جنایی زیر آب داشته باشید.اگرچه غواصی در امنیت عمومی می تواند یک ماجراجویی جالب و هیجان انگیز باشد ، اما نیاز به آموزش ویژه و جدی دارد. دوره تخصصی غواص ایمنی محیط پایه ای محکم را برای شما فراهم می کند و به مهارت های امداد و نجات درسطح و زیر آب که شما ممکن است در کار نیاز داشته باشید به شما می آموزد.

برای ثبت نام در یک دوره آموزشی غواص ایمنی محیط ، شما باید به عنوان یک غواص آبهای آزاد پیشرفته (PADI Advanced ) وغواص امداد نجات (PADI Rescue Diver) حداقل 18 سال سن داشته باشید.

5 غواص علوم و زیست شناسی دریا (Scientific Diving and Marine Biology)

زیست شناسی دریا اصطلاحی کلی برای بسیاری از مشاغل مختلف  تحقیقاتی در دریاست. برخی از غواصان به تضمین کیفیت آب آشامیدنی ما کمک می کنند ، برخی دیگر گونه های مهاجم را مورد بررسی قرارمی دهند یا بررسی های بیولوژیکی در زمینه تکثیر و پرورش آبزیان انجام می دهند. زیست شناسان دریایی زندگی در تحقیقات زیر آب گاهی اوقات معیارهای جدیدی را کشف می کنند و گاهی به بررسی نقاط قوت و تهدیدات محیط زیر آب میپردازند.

6 باستان شناسی دریایی (Archeology)

اگر عاشق تاریخ هستید و تحصیلات آکادمیک در این مورد دارید این شغل یک انتخاب مناسب برای شماست. باستان‌شناسی ‌دریایی دراساسی‌ترین شکل خود به مطالعه مواد فرهنگی مربوط به بشر و تعاملاتش با دریاها می‌پردازد. این رشته، مطالعاتی از قبیل:کشتی‌ها و مغروقه‌ها، زیرساخت‌های دریایی، بهره‌برداری دریایی، هویت و چشم‌اندازهای دریایی و انواع دیگر میراث مانند میراث قابل لمس و غیرقابل لمس مرتبط با دریا را در بر می‌گیرد. کاوش‌های باستان‌شناسی زیرآب بسیار به باستان‌شناسی زمینی شبیه است. در باستان‌شناسی زیرآب از ابزار مشابه استفاده می‌شود اما معمولاً از نوع پلاستیکی آن‌ها بخاطر اینکه در آب‌های شور تخریب نشوند.

7غواص زمین گلف (Golf Ball Diver)

این غواصان بازیاب های حرفه ای هستند آنها توپ های گلف را بازیابی می كنند ، كه پس از پیدا کردن توپ های گلف آنها را تمیز، بسته بندی دوباره میفروشند. قبل از شروع اینکار درزمین گلف، آنها به طور رسمی با صاحب یا مدیر آن ملاقات می کنند تا درمورد شرایط کار به توافق برسند. به عنوان مثال ، این برای فرصت برداشت استخرها به غواص هزینه ثابت یا پورسانتی پرداخت میشود در واقع مدیر وغواص باید در مورد قیمت مذاکره کنند و بحث کنند که حقوق ومزایا با پول ، توپ های گلف بازیابی شده یا ترکیبی از هر دو پرداخت می شود.یک زمین گلف معمولی بین 4 تا 12 حوضچه دارد. غواصان روزانه 8 تا 10 ساعت را برای جست وجوی دراستخرها و حوضچه ها می گذرانند و گاهی ممکن است چندین روز برای اتمام کار نیاز داشته باشند.

8 عکاس زیرآب (Underwater Photographer)

به عنوان یک غواص حرفه ای ، می توانید به عنوان یک عکاس زیر آب کار کنید و روزهای خود را صرف گرفتن عکس از حیوانات وحشی دریایی ، صخره های مرجانی ، سیستم های غار و کشتی های دریایی کنید. بخش اعظم جهان زیر آب برای ما ناشناخته است ، بنابراین این روشی هیجان انگیز برای مستند سازی و به اشتراک گذاشتن شگفتی های اقیانوس است. برای این کار به مهارت های قوی عکاسی و همچنین مهارت های غواصی PADI احتیاج دارید.

در تماس باشید

info@persianidc.com

0066639326806

شماره ۱۶۹/۳۰, خیابان سانسابای, منطقه پاتونگ, جزیره پوکت, تایلند, کد پستی ۸۳۱۵۰

project aware
Padi Logo